Ełk
Środa, 4 października 2023 roku, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Szkoły Celne w Ełku

Płomień i Mazur łączą siły

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-11-12
Historyczna chwila dla ełckiej piłki nożnej.

Dwa ełckie kluby Płomień i Mazur połączą się w jeden zespół. Dziś w ełckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisano list intencyjny w tej sprawie.

O fuzji obu zespołów mówiło się już od kilkunastu lat jednak oba zarządy nie mogły dojść w tej sprawie do porozumienia. Temat wrócił po październikowym meczu Reprezentacji Ełku z białostocką Jagiellonią. Podczas wznowionych rozmów oba kluby wyraziły chęć połączenia się w jeden twór.

Głównym inicjatorem fuzji obu zespołów były władze miasta. Na dzisiejszej konferencji z udziałem prezydenta miasta i prezesów obu klubów rozmawiano o korzyściach utworzenia jednego silnego zespołu. Prezydent Tomasz Andrukiewicz zapewnił, że zespół mógłby liczyć na większe wsparcie ze strony samorządu. Jarosław Olszewski, prezes zarządu Mazura przyznał, że nowy zespół miałby szanse na rywalizację w II lub I lidze.

Oficjalne połączenie klubów planowane jest po zakończeniu tego sezonu, jednak działania w tym kierunku rozpoczną się prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Pierwszymi krokami ma być wymiana zawodników między zespołami, poinformował Rafał Szuliński, prezes Płomienia Ełk.

Nazwa nowego zespołu nie została jeszcze wybrana.
iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego