Ełk
Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Szkoły Celne w Ełku

Ełk samorządowym liderem edukacji

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-11-12
Miasto Ełk zostało laureatem tegorocznego Programu Certyfikacji "Samorządowy Lider Edukacji". W tym roku Ełk otrzymał aż trzy certyfikaty.

Program "Samorządowy Lider Edukacji" realizowany jest od 2011 r. przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC z Sosnowca. Ideą programu jest promowanie jednostek samorządu terytorialnego podejmujących wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.

Podsumowanie tegorocznej IV edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej "Samorządowy Lider Edukacji" odbyło się 30 października na Uniwersytecie Wrocławskim.

Certyfikaty przyznano 56 gminom i powiatom w pięciu kategoriach:
• gmina do 20.000 mieszkańców,
• gmina o liczbie mieszkańców od 20.001 do 50.000,
• gmina o liczbie od 50.001 do 100.000,
• gmina o liczbie mieszkańców powyżej 100.000
• powiat (ziemski).

Certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji" dla Ełku

W kategorii "Gminy o liczbie mieszkańców od 50 tys. do 100 tys." Ełk jest jedynym samorządem nagrodzonym w województwie warmińsko - mazurskim.

Certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji" potwierdza pozytywny wynik procedury akredytacyjnej przeprowadzonej przez ekspertów Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Certyfikaty trafiły do samorządów, które wyróżniają się osiągnięciami w dziedzinie rozwoju edukacji, inwestycjami w oświatę, propagowaniem wysokich standardów edukacyjnych i budowaniem gospodarki opartej na wiedzy.

Miasto Ełk nagrodzone Certyfikatem "Primus" 2014

Zarząd Fundacji dodatkowo uhonorował te gminy i powiaty, które w procedurze certyfikacyjnej uzyskały najwięcej punktów rankingowych. Samorządy otrzymały pamiątkowe statuetki i certyfikaty "Primus".

W tym gronie znalazło się 19 samorządów - wśród nich Miasto Ełk. Certyfikaty "Primus" zostały przyznane na okres: od października 2014 r. do października 2015 r.

Dodatkowy "Certyfikat Srebrny" także dla Miasta Ełku

W tej edycji Programu po raz pierwszy przyznano także certyfikaty dodatkowe: Srebrne Certyfikaty jakości "Samorządowy Lider Edukacji". Otrzymały je samorządy, które po raz czwarty z rzędu odebrały laury w Programie (nagradzane certyfikatem od czterech lat). Certyfikat Srebrny jest potwierdzeniem, że wdrożone nowoczesne i efektywne rozwiązania w zakresie lokalnej polityki edukacyjnej mają charakter długookresowy, są stabilne i trwałe.

Wyróżnienia srebrne otrzymało 17 samorządów - wśród nich Miasto Ełk.
iS (UM Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego