Ełk
Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
Szkoły Celne w Ełku

Pijana matka karmiła piersią dziecko

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-11-19
Pijani rodzice opiekowali się 6-miesięcznym dzieckiem. Matka karmiła je piersią, mając 4 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj oficer dyżurny ełckiej komendy został poinformowany przez asystenta rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, że podopieczni ośrodka sprawują opiekę nad swoim 6-miesięcznym dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu. Z relacji pracownicy socjalnej wynikało, że kiedy weszła do mieszkania, aby skontrolować sytuację, zastała tam pijaną 21-letnią kobietę, która leżała w łóżku i karmiła 6-miesięcznego synka piersią. W pokoju przebywał również pijany ojciec dziecka. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji.

Przed przyjazdem funkcjonariuszy ojciec ukrył dziecko u sąsiadów, a sam wraz z konkubiną zamknął się w swoim mieszkaniu. Policjanci najpierw weszli do mieszkania sąsiadów, w którym miało znajdować się niemowlę. Właściciele mieszkania twierdzili, że nie ma u nich żadnego dziecka. Policjanci znaleźli jednak chłopca w jednym z pokoi przykrytego pościelą. Następnie przeszli do mieszkania, w którym przebywali rodzice chłopca w towarzystwie kilku innych osób. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta miała 4 promile, natomiast ojciec dziecka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło dziecko do szpitala. Przeprowadzone badanie chłopca wykazało, że miał on we krwi 0,06 promila alkoholu.

Matka chłopca została zatrzymana w policyjnym areszcie. Policjanci sprawdzają, czy rodzice narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności. O sytuacji zostanie również poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.
iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego