Ełk
Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
Szkoły Celne w Ełku

Ełk stroi się na święta

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-11-25
W mieście czuć już atmosferę świąt, rozpoczęło się świąteczne ozdabianie miasta.

W tym roku prace związane ze świątecznym przyozdabianiem Ełku zostały rozpoczęte wcześniej i zaplanowane tak, żeby zakończyły się do 6 grudnia, czyli Mikołajek.

W zakres przewidzianych prac wchodzi m.in. montaż 203 ozdób na latarniach wzdłuż ełckich ulic - łącznie 10 rodzajów. W tym roku zakupionych zostało 37 nowych ozdób, które zawisną na ulicach: Wojska Polskiego, Kajki oraz 11–Listopada. Oświetlone zostaną również drzewa.

Pojawią się także fontanny świetlne: w Parku Solidarności, na Placu Jana Pawła II oraz na skwerze ks. Foksa i Placu Miejskim przy Galerii "Brama Mazur".

Przy ulicy Wojska Polskiego już po raz trzeci stanie dwumetrowy świecący anioł, a przy Kościele Najświętszego Serca Jezusowego pojawią się tzw. tuby lodowe. Przed Urzędem Miasta Ełku tradycyjnie stanie renifer św. Mikołaja - "Rudolf".

Jak co roku w mieście ustawione zostaną także choinki, w tym roku więcej niż zwykle. Tradycyjnie nie zabraknie świątecznego drzewka na Placu Jana Pawła II. Dwa kolejne pojawią się na Rondzie Saperów przy skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Targowej oraz na Placu Miejskim przy galerii.
iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego