Ełk
Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Szkoły Celne w Ełku

Metalowe przęsło spadło na kabinę wywrotki

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2014-12-04
Wypadek na terenie jednego z ełckich zakładów pracy. Metalowe przęsło spadło na kabinę wywrotki, w której był 64-letni kierowca.

Wczoraj przed godz. 8 oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że doszło do wypadku na terenie jednego z ełckich zakładów pracy. Na miejsce została skierowana grupa operacyjno-procesowa. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 64-letni kierowca wywrotki przewoził materiały budowlane na halę produkcyjną. Gdy wracał, żeby załadować kolejną partię towaru, nie zauważył, że część załadunkowa nie opuściła się i zaczepił nią o metalowe przęsło znajdujące się na wysokości 6 metrów. Zaczepiony element linii produkcyjnej spadł na kabinę samochodu i zgniótł ją, przygniatając jednocześnie kierowcę. Mężczyźnie udało się jednak opuścić kabinę o własnych siłach i nie odniósł poważnych obrażeń.

Okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie. Funkcjonariusze wykonali już oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchują świadków. Będą też sprawdzać, czy zostały spełnione wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy zarówno ze strony pracownika jak i pracodawcy. Za narażenie pracownika na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia w wyniku zaniedbań w obszarze BHP przepisy przewidują karę 3 lat pozbawienia wolności.
iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego