Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Nietrzeźwy kierowca jechał pod prąd

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-01-05
Pijany kierowca jechał pod prąd ulicą Wojska Polskiego w Ełku. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, próbował uciekać przed policjantami.

W sobotę około godziny 23:55 policjanci ełckiej drogówki patrolując ulicę Wojska Polskiego zauważyli samochód osobowy marki Opel Omega, który jechał pod prąd. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący w celu uniknięcia kontroli, nie zastosował się do sygnałów policjantów nakazujących zatrzymanie, gwałtownie przyspieszył i pojechał w kierunku ulicy Kajki. W trakcie ucieczki, skręcając w drogę wewnętrzną, swoim samochodem uderzył w stojący samochód marki Opel Astra, w którym przebywał kierowca oraz pasażerowie. Następnie jadąc dalej uszkodził jeszcze znak drogowy.

Po zatrzymaniu okazało się, że to 39-letni mieszkaniec Ełku. Jak ustalili policjanci mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Pijany kierowca został osadzony w policyjnym areszcie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia oraz utrata prawa jazdy. Mężczyzna odpowie także za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niezatrzymanie się do kontroli i niedostosowanie się do znaków drogowych za co grozi mu kara aresztu albo grzywny.
iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego