Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Piotruś i Wilk

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-01-29
20 lutego 2015 r. (piątek)
godz. 18:00

sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 12 zł


Reżyser o spektaklu:
"Czy Wilk jest zły?

Niemal 80 lat temu Sergiej Prokofiew napisał bajkę muzyczną, w której poszczególne instrumenty ilustrowały działania każdej z postaci. Obój dla przykładu był kaczką, skrzypce to Piotruś, a akcjom Wilka towarzyszyły dźwięki waltorni. Historia chłopca, który sam ruszył do lasu, by pokonać owego wilka była jedynie pretekstem dla muzycznych popisów orkiestry i baletu.

Twórcy "Piotrusia i Wilka" zainteresowali się tą pobieżnie potraktowaną historią i postanowili dociec, co tak naprawdę mogło wydarzyć się między bestią a małym (no, nie aż tak znowu małym...) chłopcem. Jakie wartości reprezentuje Las, a jakie Miasto? Czy Zoo to faktycznie najlepsze miejsce dla Wilka? I czy Wilk jest tylko "złym wilkiem", czy może kimś więcej? Czy Las pozbawiony Wilka będzie nadal równie zagadkowy i pociągający tajemniczym pięknem?

Staraliśmy się odpowiedzieć sobie na te i inne pytania, i z owych pytań i odpowiedzi urodziła się bajka - o dorastaniu, dojrzałości i równowadze panującej w naturze... bajka o Piotrusiu i Wilku."

iS (ECK)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego