Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Policja ostrzega przed oszustami

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-04-21
Po raz kolejny mieszkańcy Ełku padli ofiarami oszustów. Tym razem policja ostrzega ełckich seniorów przed oszustami z "firmy remontowej".

Wczoraj do 87-letniej mieszkanki Ełku przyszedł mężczyzna z propozycją zabudowy balkonu. Kobieta wpuściła go do mieszkania, żeby mógł zmierzyć balkon. Po jego wyjściu okazało się, że z portfela starszej pani zginęło 600 zł.

Na policję zgłosił się też mężczyzna, który w październiku wpłacił zaliczkę za wymianę okien. Do chwili obecnej nie wykonano takiej usługi. 81-latek wielokrotnie próbował skontaktować się z usługodawcą, ale za każdym razem słyszał wymijające odpowiedzi - że nie dostarczono mu w terminie okien, że pogoda jest nieodpowiednia lub że w oknach pobiły się szyby. Podczas ostatniej rozmowy telefonicznej usłyszał, że usługodawca go nie zna i nie zrealizuje żadnej umowy. Wtedy 81-latek zgłosił sprawę policji.

Policjanci wyjaśniają i ustalają okoliczności tych zdarzeń.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Oszuści często podają się za pracowników spółdzielni mieszkaniowych i sugerują konieczność wymiany okien lub zabudowę balkonu. W takich sytuacjach można zadzwonić do spółdzielni, żeby potwierdzić informację. Oszuści często pod różnym pozorem wchodzą do mieszkania, wzbudzają zaufanie starszych osób i w dyskretny sposób dokonują kradzieży. Należy również wnikliwie czytać dokumenty, które podpisujemy. Policjanci sugerują też bliskim osób starszych, aby uczulali ich na tego typu przestępstwa.
iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego