Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Test Coopera, czyli ełczanie ruszcie kuper

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-04-22
Mieszkańcy Ełku będą mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas "Testu Coopera".

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci, określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku przeprowadzi "Test Coopera" w sobotę 25 kwietnia na stadionie miejskim. Początek zawodów o godz. 12:00.

Bieg odbędzie się na 400-metrowej bieżni. Końcowym wynikiem zawodnika będzie suma przebiegniętych okrążeń w ciągu 12 minut powiększona o ewentualny odcinek ostatniego, nieukończonego okrążenia.

W "Teście Coopera" mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 8 rok życia (rocznik 2005 i starsi); zawodnicy zostaną przydzieleni do kilku serii, ich ilość będzie zależeć od ilości zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów w godzinach: 11.00 – 13.00. Biuro zawodów zlokalizowane będzie na stadionie miejskim. Zgłoszenia można dokonać też na stronie www.mosir.elk.com.pl (do 24 kwietnia do godziny 12:00).
iS (UM Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego