Ełk
Wtorek, 30 maja 2023 roku, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Szkoły Celne w Ełku

"Majówka" na drogach - podsumowanie

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-05-04
Długie weekendy to zwykle czas wzmożonej pracy policjantów. Podczas majowego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci z drogówki.

Na terenie Ełku oraz na okolicznych drogach pracowało więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Podczas minionego weekendu ełccy policjanci pracowali na miejscu 1 wypadku drogowego w Chrzanowie, 5 kolizji oraz ujawnili 6 pijanych kierowców.

W sobotę około godziny 13 doszło do zdarzenia drogowego z nietrzeźwym rowerzystą i nietrzeźwym kierowcą samochodu osobowego. 43-letni rowerzysta miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, jechał ul. Mickiewicza po drodze dla rowerów. Przejeżdżając przez jezdnię uderzył i uszkodził stojący przed znakiem "Stop" samochód. Policję wezwał kierowca skody. Policjanci zbadali także jego stan trzeźwości. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Wczoraj w Nowej Wsi Ełckiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego hondą. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 50-latek swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla swojego życia i zdrowia, został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Policjanci podczas weekendu zaczęli także służbę na wodzie. Teraz będą czuwać nad bezpieczeństwem osób korzystających z wypoczynku na jeziorach.

Przypominamy, że policjanci pełniący służbę na wodzie w trakcie każdej kontroli będą sprawdzać wymagane dokumenty do kierowania daną jednostką oraz badać stan trzeźwości osób korzystających z różnych sprzętów wodnych.
iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego