Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Masz fajny pomysł? Sfinansujemy jego realizację

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-05-25
Stowarzyszenie Adelfi prowadzące Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze projekty/pomysły odpowiadające na potrzeby i problemy mieszkańców Ełku. W konkursie mogą wziąć udział nieformalne grupy mieszkańców oraz organizacje pozarządowe. Maksymalna kwota dofinansowania na jeden projekt to 4500 zł. Na wnioski czekamy do 15 czerwca.

Regranting to narzędzie wykorzystywane najczęściej do aktywizacji lokalnych społeczności. Ponieważ operatorem konkursu jest organizacja pozarządowa, o dotacje mogą się starać nie tylko inne organizacje, ale i sami mieszkańcy tworzący grupy nieformalne, którym osobowości prawnej udziela np. operator konkursu. Dzięki regrantingowi grupy mieszkańców mają szansę na realizację pomysłów, które najlepiej odpowiadają na ich potrzeby i problemy, mogą sami decydować czego brakuje w mieście, jaka inicjatywa przyniesie najwięcej korzyści, itp. Regranting otwiera drzwi tym, którzy chcą działać i aktywnie kształtować lokalną rzeczywistość.

Miejski Program Regrantingowy "Ełk, Tu działam" realizowany jest w ramach Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja finansowanego ze środków Samorządu Miasta Ełku. Operatorem konkursu jest Stowarzyszenie Adelfi.

Więcej informacji na stronie www.adelfi.pl w zakładce Regranting 2015.
Stowarzyszenie Adelfi
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego