Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Konkurs kulinarny o Chochlę Prezydenta

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-06-01
14 czerwca 2015 r. (niedziela)
plac Jana Pawła II

od godz. 15:00
wstęp wolny


Już po raz dziesiąty restauratorzy i mieszkańcy miasta zmierzą się w konkursie kulinarnym o Chochlę Prezydenta Miasta Ełku. Zadaniem restauratorów będzie przygotowanie dania kuchni wegetariańskiej, w ramach rywalizacji "Zielono na talerzu". Osoby zgłoszone indywidualnie będą miały za zadanie przygotować ciasto z dodatkiem warzyw.

Ponadto w programie przewidziano pokaz gotowania Moniki Mrozowskiej, koncert zespołu Quintertonic oraz 1000 litrów zupy z soczewicy.


Monika Mrozowska - po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w filmie "Kapitan Conrad" w reż. Andrzeja Kostenki. Popularność telewidzów zdobyła dzięki roli Majki Kwiatkowskiej w serialu "Rodzina zastępcza" , zagrała także w jego kontynuacji pt. "Rodzina zastępcza plus" . Wystąpiła w "Portrecie podwójnym" w reż. Mariusza Fronta. Wzięła udział w IV edycji programu "Jak oni śpiewają". Spełnia się również jako kucharz, stąd też pojawiły się 3 książki jej współautorstwa: "Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy", "Przemytnicy na wakacjach" oraz "Fajna babka, ale ciacho".

Quintertonic - repertuar zespołu to standardy jazzowe oraz interpretacje muzyki lat 80-tych (polskiej i zagranicznej) w jazzowych aranżacjach.
Bogate doświadczenie (jazz, muzyka klasyczna, folk) oraz wykształcenie muzyczne członków zespołu Quintertonic wpływa na różnorodne brzmienie wykonywanej muzyki. Rzadko spotykany we współczesnym jazzie instrument, jakim jest tuba, nadaje unikatowego brzmienia, współtworząc z perkusją rytmiczną strukturę. Klarnet basowy bywa dopełnieniem sekcji rytmicznej lub staje się instrumentem solowym. Całość brzmienia uzupełniają: fortepian i saksofon tenorowy lub klarnet. Punktem wyjściowym oraz inspiracją dla jazzowych improwizacji są partie wokalne.


iS (ECK)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego