Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Ełczanin stracił 80 tys. zł

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-06-12
Telefoniczni oszuści nadal groźni.

Mieszkaniec Ełku stracił około 80 tys. zł. Mężczyzna został oszukany metodą "na policjanta". Osoba podająca się za pracownika Centralnego Biura Śledczego zapewniała, że pomaga on mundurowym złapać przestępców - poinformowała Agata Kulikowska, oficer prasowy ełckich policjantów.

Telefon od oszustów odebrały dziś również trzy inne osoby. Jednak w tych przypadkach zachowano ostrożność i zgłoszono sprawę prawdziwym funkcjonariuszom.

Policjanci apelują o ostrożność.
Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci w rozmowie telefonicznej nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Jeżeli dzwoni do nas osoba podająca się za członka rodziny czy policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich. Należy również natychmiast powiadomić policję, a oficer dyżurny poinformuje co powinniśmy zrobić. Kolejne połączenia telefoniczne wykonujmy z innego aparatu, np. od sąsiada, ponieważ zdarza się, że przestępcy przechwytują połączenia telefoniczne.
iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego