Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Kierował po alkoholu i narkotykach

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-06-22
Policjanci z ełckiej drogówki zatrzymali 22-latka, który prowadził samochód bez uprawnień - będąc pod wpływem alkoholu, kokainy i marihuany.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na ul. Wojska Polskiego ełccy policjanci próbowali zatrzymywać do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierujący oplem nie zastosował się do polecenia policjanta - zamiast się zatrzymać przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast pojechali za oplem i po kilku minutach przy wsparciu kolejnego patrolu zatrzymali pojazd.

Motywy uciekiniera szybko wyszły na jaw. Kierujący oplem 22-latek nie miał prawa jazdy, miał natomiast blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Podejrzenia kontrolujących go policjantów wzbudziło także nerwowe zachowanie 22-latka, które sugerowało, że może znajdować się po wpływem narkotyków. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziło badanie na zawartość substancji odurzających w jego organizmie przeprowadzone policyjnym testerem. Wstępny wynik badania wykazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem kokainy i marihuany. Potwierdzić to mają badania laboratoryjne krwi pobranej od 22-latka.

W trakcie kontroli w samochodzie znajdowała się także 20-letnia pasażerka. Przy niej policjanci znaleźli cztery woreczki strunowe z białym proszkiem. Kobieta potwierdziła, że są to narkotyki. Zabezpieczona przez fukcjonariuszy substancja zostanie poddana analizie.

Zarówno kierujący oplem 22-latek, jak i jego młodsza pasażerka zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Mężczyźnie za kierowanie samochodem po użyciu alkoholu i pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Odpowie także za jazdę bez uprawnień i nie zatrzymanie się do kontroli. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, że środki które kobieta posiadała przy sobie to substancje odurzające, odpowie ona za posiadanie narkotyków, za co grozi jej kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego