Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Prezydent Ełku ciągle w czołówce

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-06-23
Tomasz Andrukiewicz po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych prezydentów polskich miast w Rankingu N15 tygodnika "Newsweek".


Fot. UM Ełk
Piętnastu najlepszych prezydentów uhonorowano podczas tegorocznego Kongresu Regionów, który odbył się we Wrocławiu w dniach 16 - 18 czerwca 2015 r. Zwycięzcą tegorocznej edycji Rankingu N15 został Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz znalazł się na 14 miejscu.

W Polsce jest 107 miast prezydenckich. W rankingu uwzględnianych jest 106 miast. Poza rankingiem pozostaje Warszawa - uznano, że powinna konkurować nie z innymi miastami, ale z wielkimi europejskimi stolicami.

Ranking N15 powstał na podstawie ankiet wysłanych do prezydentów polskich miast, którzy typowali najlepszych ich zdaniem prezydentów. Ostatecznego wyboru dokonała kapituła, która w tym roku obradowała w składzie: dr Adam Aduszkiewicz (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej), prof. Grzegorz Gorzelak (Uniwersytet Warszawski), dr Cezary Trutkowski (Uniwersytet Warszawski) oraz Ryszard Holzer, sekretarz redakcji "Newsweek Polska".

W rankingu oceniane były dokonania i osiągnięcia z ostatniego roku pracy (w przypadku "nowych" prezydentów także udana kampania wyborcza i pierwsze decyzje).
iS (UM Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego