Ełk
Środa, 1 grudnia 2021 roku, imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
Szkoły Celne w Ełku

Koncert zespołu Constantine

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-06-24
1 lipca 2015 r. (środa)
godz. 19:00

amfiteatr w Ełku
wstęp wolny


Serbski zespół wokalny Constantine wywodzi się z miasta Niš. Swą nazwę zaczerpnął od historycznej postaci cesarza Konstantyna Wielkiego, który urodził się ok. 282 roku właśnie w mieście Niš. Grupa powstała w 2008 roku jako wspólny pomysł muzyków i wielbicieli kameralnej muzyki wokalnej na nowoczesne, niestandardowe wykonanie tego rodzaju muzyki. Repertuar zespołu jest bardzo zróżnicowany i bazuje na kompozycjach serbskich i zagranicznych autorów muzyki etno, pop, rock, jazz czy muzyki filmowej i duchowej, którą Constantine aranżuje w specyficzny i wyjątkowy sposób nadając jej własny charakter.

Celem grupy jest promocja i afirmacja kameralnych i niestandardowych wykonań wokalnych oraz zachowanie muzycznych tradycji Niša i Serbii oraz szeroko rozumianych stylów muzycznych.

Grupa Constantine koncertowała w całej Serbii. Muzycy wzięli udział w najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju oraz uświetniali swym śpiewem ważne wydarzenia kulturalne, rozrywkowe czy sportowe. Można tu wspomnieć o Festiwalach jazzowych, Przeglądach filmowych czy otwarciu tenisowego turnieju Puchar Davisa, gdzie Constantine wykonywał hymn Serbii i Szwecji. W marcu 2012 roku grupa Constantine wystąpiła w serbskiej wersji popularnego na całym świecie programu "Mam Talent!", gdzie muzycy zajęli III miejsce. W 2012 i 2013 roku zespół wystąpił na Festiwalu Vidovdan.


iS (ECK)
Copyright © 2005-2021 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego