Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Pijany kierowca uderzył w latarnię, zostawił samochód i uciekł

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-06-25
Ełccy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który uderzył samochodem w latarnię, a potem zostawiając samochód oddalił się z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Minionej nocy około godziny 1 oficer dyżurny ełckiej policji otrzymał informację, że na ulicy Wojska Polskiego kierujący oplem uderzył w latarnię i uciekł z miejsca zdarzenia. Świadkowie opisali policjantom wygląd i ubiór mężczyzny, który wysiadał z uszkodzonego samochodu.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy zdarzenia i już po kilkunastu minutach zauważyli mężczyznę wyraźnie odpowiadającego rysopisowi podanemu przez świadków. Po wylegitymowaniu go, okazało się, że jest to 32-letni mieszkaniec Łodzi. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol, chwiał się na nogach i tracił równowagę. Potwierdził, że rozbite auto należy do niego, ale zaprzeczył, że nim przed chwilą jechał. Twierdził, że ktoś musiał mu ukraść, rozbić i porzucić samochód. Mężczyzna nie potrafił dokładnie określić, gdzie zaparkował swój samochód przed "kradzieżą", a w trakcie rozmowy z policjantami podawał wykluczające się informacje.

Świadkowie zdarzenia potwierdzili, że widzieli właśnie tego mężczyznę wysiadającego z opla od strony kierowcy, a później oddalającego się od samochodu.

Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komendy. Badanie trzeżwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego