Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Pięcioletnia dziewczynka płakała i wyrzucała ubrania przez balkon

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-06-25
Mieszkańcy osiedla Konieczki w Ełku zaalarmowali policję, gdy zauważyli na balkonie jednego z bloków płaczącą dziewczynkę.

Wczoraj około godziny 18 oficer dyżurny otrzymał informację, że na osiedlu Konieczki w jednym z mieszkań znajduje się dziecko, które prawdopodobnie pozostawiono bez opieki, ponieważ od dłuższego czasu stoi na balkonie i płacze. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres i potwierdzili treść zgłoszenia.

Okazało się, że kilkuletnia dziewczynka stoi na balkonie na taborecie, cały czas płacze i wyrzuca przez balkon pościel i ubrania. Drzwi od mieszkania, w którym przebywało dziecko były zamknięte, na pukanie nikt nie odpowiadał. Dlatego policjanci, żeby jak najszybciej udzielić dziecku pomocy, weszli do dziewczynki na balkon. Funkcjonariusze sprawdzili, że w mieszkaniu nie ma żadnego opiekuna, a dziecko jest tam zupełnie samo. Przestraszona dziewczynka nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa, ile ma lat oraz gdzie są jej rodzice.

Policjanci wezwali strażaków, ponieważ drzwi wejściowe były zamknięte i nie można ich było otworzyć od wewnątrz. Dziewczynka razem z nimi, przy pomocy drabiny opuściła bezpiecznie mieszkanie.

Kilka chwil później do interweniujących policjantów podeszła kobieta, która powiedziała, że jest babcią dziewczynki. Twierdziła, że opiekuje się 5-letnią wnuczką pod nieobecność rodziców, a dziś wyszła z mieszkania około 1,5 godziny temu, gdy wnuczka spała.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i ustalają, czy doszło do przestępstwa narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.
iS (KWP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego