Ełk
Środa, 1 grudnia 2021 roku, imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
Szkoły Celne w Ełku

Ukradł akumulatory, bo nie mógł uruchomić swojego samochodu

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-06-29
19-latek rozładował akumulator w swoim samochodzie, gdy w nocy słuchał muzyki. Rano nie mógł uruchomić auta, postanowił więc zabrać akumulatory z pojazdu stojącego w pobliżu.

Wczoraj rano oficer dyżurny ełckiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie ogródków działkowych doszło do wybicia szyby oraz kradzieży dwóch akumulatorów z samochodu osobowego. Zgłaszający powiedział policjantom, że noc spędził śpiąc na działce - rano, gdy przyszedł do swojego samochodu spostrzegł wybitą szybę i brak akumulatorów.

Policjanci rozpytali osoby będące na ogródkach działkowych i ustalili, że na jednej z działek śpi mężczyzna, którego samochód jest zaparkowany w pobliżu uszkodzonego opla. Policjanci poprosili 19-letniego właściciela o otwarcie swojego pojazdu i podczas kontroli znaleźli w nim dwa akumulatory. Mężczyzna przyznał się, że wybił szybę w oplu i ukradł z niego te części.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu tego zdarzenia ustalili, że 19-latek słuchał w nocy muzyki w swoim samochodzie, a gdy rano wyczerpał mu się akumulator i nie mógł odpalić auta, postanowił zabrać akumulatory z pojazdu stojącego w pobliżu.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2021 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego