Ełk
Wtorek, 30 maja 2023 roku, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Szkoły Celne w Ełku

Psu na ratunek

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-07-01
Wyżeł jest odporny na wysokie temperatury - twierdzili właściciele psa pozostawionego w szczelnie zamkniętym samochodzie, zaparkowanym w pełnym słońcu.


Fot. KWP
Wczoraj około godziny 14 oficer dyżurny ełckiej policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, który na parkingu zobaczył psa w szczelnie zamkniętym samochodzie. Z jego relacji wynikało, że pies był wyczerpany i niespokojny, dlatego nie chciał go zostawić bez pomocy. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów oraz strażników miejskich.

Policjanci wewnątrz samochodu zobaczyli psa umieszczonego w klatce do przewożenia zwierząt. Drzwi i okna faktycznie były szczelnie zamknięte bez możliwości dopływu powietrza. Leżący w środku pies ujadał, wydawał się wycieńczony, z pyska ciekła mu ślina. Pojazd, w którym się znajdował stał w słońcu, a dzień był upalny. Policjanci nie tracąc ani chwili podjęli decyzję o wybiciu szyby i wyjęciu z wnętrza rozgrzanego samochodu klatki z psem. Wyżeł dostał wodę do picia i natychmiast został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej, gdzie została mu udzielona pomoc specjalisty. Lekarz stwierdził, że na szczęście pies jest w dobrej kondycji, a jego zdrowiu i życiu nic nie zagraża.

Po blisko 3 godzinach od otrzymania przez policjantów zgłoszenia, do samochodu wrócili z zakupów właściciele psa. Byli zdziwieni obecnością funkcjonariuszy. Powiedzieli policjantom, że dobrze znają swoje zwierzę, wiedzą jak reaguje na określone sytuacje i według nich nie doszło do narażenia go na niebezpieczeństwo. Okazało się, że już wcześniej zostawiali swojego pupila samego w samochodzie, bo według nich „wyżeł jest odporny na wysokie temperatury”.

Policjanci ustalają teraz, czy doszło do znęcania się nad zwierzęciem. Zgodnie z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za popełnienie tego rodzaju przestępstwa grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego