Ełk
Wtorek, 30 maja 2023 roku, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Szkoły Celne w Ełku

Strzegą i pomagają

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-07-03
Wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego na jeziora powiatu ełckiego wypłynęły policyjne patrole. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą i służą pomocą osobom, które jej potrzebują.


Fot. KWP Olsztyn
W wakacje wiele osób decyduje się na spędzanie czasu wolnego nad wodą. Niestety, wiele z nich zapomina o zakazie korzystania ze sprzętu pływającego pod wpływem alkoholu.

Wczoraj na Jeziorze Ełckim policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli rower wodny, którym kierowało dwóch młodych mężczyzn. Podczas kontroli okazało się, że jeden z nich był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci zakazali mężczyźnie dalszego sterowania rowerem i ukarali go mandatem karnym. Nietrzeźwy sternik tłumaczył się, że nie wiedział o zakazie korzystania ze sprzętu pływającego pod wpływem alkoholu.

Patrole wodne to nie tylko postrach nietrzeźwych sterników, ale przede wszystkim służba na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą i pomoc osobom potrzebującym. Praca ełckich wodniaków jest zauważana i doceniana przez turystów i mieszkańców naszego powiatu. Do komendanta ełckiej policji wpłynęły podziękowania turystki, wdzięcznej za pomoc w dopłynięciu do brzegu jeziora, gdy zmieniła się pogoda, zerwał się wiatr i zaczął padać deszcz.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego