Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Kradzież rozbójnicza w gabinecie kosmetycznym

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-07-12
Chciał skorzystać z toalety, ukradł telefon. Kobietę, która próbowała odebrać swoją własność, przewrócił na podłogę, kopnął w głowę i uciekł.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed godziną 16. Do jednego z ełckich gabinetów kosmetycznych wszedł młody mężczyzna, który chciał skorzystać z toalety. Po wyjściu z łazienki przeszukał komodę, w której znalazł telefon komórkowy właścicielki salonu i schował go do kieszeni. Kobieta widząc to, natychmiast zareagowała - chciała odzyskać swoją komórkę. Sprawca jednak przewrócił poszkodowaną na podłogę, a kiedy leżała kopnął ją w głowę i uciekł z salonu.

Kobieta zawiadomiła policję. Funkcjonariusze już po kilkunastu minutach zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 20-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci zatrzymali też jego 27-letniego kolegę, który pomógł mu szybko sprzedać skradziony telefon. Jeszcze tego samego dnia, policjanci odzyskali też skradzioną komórkę i przekazali ją właścicielce.

Obaj zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec sprawcy kradzieży rozbójniczej tymczasowy areszt na miesiąc. 20-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 27-latek usłyszał zarzut paserstwa. Może mu grozić za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego