Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Złodzieje kratek kanalizacyjnych zatrzymani

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-08-07
Ełccy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży kratek kanalizacyjnych. Trzej mężczyźni ukradli 31 żeliwnych elementów, których wartość oszacowano na blisko 9 tys. złotych.

Policjanci z ełckiej komendy na początku lipca zostali powiadomieni o kradzieży żeliwnych kratek ściekowych z terenu miasta. Okazało się, że na przestrzeni czerwca i lipca zdemontowano z dróg 31 takich elementów. Stwarzało to zagrożenie z uwagi na fakt, że w jezdni pozostawały niezabezpieczone otwory kanalizacyjne. Łączna wartość strat została oszacowana na blisko 9000 złotych.

Kryminalni wytypowali i zatrzymali trzech mężczyzn zamieszanych w ten nielegalny proceder. Mężczyźni powiedzieli policjantom, że kradli kratki kilkakrotnie, żeby sprzedać je później w punkcie skupu złomu. Z ich relacji wynika, że pomysł kradzieży zrodził się spontanicznie, gdy jeździli bez celu po mieście.

20-latek, 21-latek i 22-latek usłyszeli już zarzut kradzieży, wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu, za kradzież odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego