Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Kradł pieniędze z kościelnych puszek

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-08-19
Policjanci zatrzymali 21-latka, który kradł pieniądze ze skarbonek na ofiary oraz wota kościelne. Ełczanin wyjaśnił, że robił to, bo nie ma żadnych dochodów.

Tydzień temu ełccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy z kościelnych szkatułek przeznaczonych na datki oraz korali ofiarowanych przez wiernych. Zgłaszający oszacował wartość strat na łączną sumę 800 złotych.

Kryminalni ustalili, że sprawca w sierpniu br. kilkakrotnie przychodził do kościoła i wybierał pieniądze z parafialnych skarbonek. W poniedziałek policjanci uzyskali informację, że w katedrze przebywa młody mężczyzna, który może dokonać kolejnej kradzieży. Na miejscu zastali 21-latka, który we wstępnej rozmowie przyznał się, że to on niejednokrotnie wyciągał datki z kościelnych puszek.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili wczoraj mieszkańcowi Ełku zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Powiedział policjantom, że nie miał pieniędzy na codzienne życie, dlatego wpadł na pomysł, żeby ukraść je z kościoła. Natomiast korale zabrał z kościelnego ołtarza, bo sądził, że to perły i wydawały mu się bardzo cenne.

Teraz 21-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego