Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Bezpłatne szczepienia dla ełckich seniorów

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-08-25
Od 1 września rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców Ełku, którzy ukończyli lub w tym roku ukończą 66 rok życia.

Już po raz szósty w Ełku realizowane będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla ełckich seniorów. Zapisy oraz szczepienia realizowane będą od 1 września 2015 r. w gabinetach szczepień lekarzy rodzinnych. Akcja skierowana jest do osób zameldowanych na terenie miasta Ełku, urodzonych przed 31 grudnia 1949 roku.

Środki finansowe na realizację programu szczepień profilaktycznych przeciw grypie wynoszą 45 000 zł, pochodzą z budżetu spółki "Pro-Medica" w Ełku - pozwolą na zakup ok. 1400 szczepionek, jednak w zależności od zapotrzebowania i zainteresowania pacjentów tą formą profilaktyki, liczba szczepionek może się zwiększyć.

Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zmniejszają zachorowalność i tym samym ograniczają niebezpieczne skutki następstw grypy. Ważne aby ze szczepień skorzystać przed okresem jesienno-zimowym, który jest traktowany przez specjalistów jako czas największej zachorowalności na grypę.Więcej informacji:
Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku
m.sulzycka@um.elk.pl, tel. (87) 732 62 65
iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego