Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Muzyka + Solidarność = Pomoc

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-09-07
13 września 2015 r. (niedziela)
godz. 16:00 - 18:00
amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury
w razie niepogody - sala "Zebra"Uroczystośći z okazji 35. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Zwiążku Zawodowego SOLIDARNOŚĆ.

Dziedzictwo „Solidarności”, wielomilionowego ruchu społecznego, który zrodził się w Polsce po strajkach w 1980 roku i ostatecznie doprowadził do upadku systemu komunistycznego w naszym kraju, jest dziedzictwem o charakterze uniwersalnym i europejskim. Jego częścią jest również wrażliwość na potrzeby tych, którzy z jakichkolwiek przyczyn wymagają naszego wsparcia.

Nawiązując do tego dziedzictwa Ełckie Centrum Kultury zaprasza na szczególny koncert, podczas którego przypomniana zostanie historia powstania NSZZ „Solidarność” i jej działalność w Ełku. Odbędzie się także zbiórka pieniędzy na rzecz stowarzyszenia „ONKOLUDKI”. Stowarzyszenie powstało w Ełku w kwietniu 2010 roku z inicjatywy rodziców dzieci z chorobą nowotworową. Jego zadaniem jest opieka nad dziećmi po przebytej chorobie nowotworowej oraz i ich rodzinami.

Wystąpią: Chór Kontrapunkt, Ełcka Miejska Orkiestra Dęta, Kamil Przekop Trio, Julia Kruszewska, Kacper Kasprzak, Klaudia Mużyło, Kamil Maciorowski.Wcześniej, o godz. 12:15 w katedrze pw. św. Wojciecha w Ełku odbędzie się msza święta z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".
iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego