Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Uwaga! Szczepienie lisów

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-09-09
15 września na terenie naszego województwa rusza szczepienie lisów przeciw wściekliźnie. Przez okres trzech tygodni nie należy wyprowadzać zwierząt domowych do lasów.

Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że w dniach 15 - 20 września 2015 r. na terenie województwa warmińsko - mazurskiego prowadzone będą szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie zostanie przeprowadzone metodą zrzutów z samolotu w miejsca bytowania zwierząt. Szczepionki przeciw wściekliźnie mają wielkość około czterech centymetrów, są koloru szarego i mają kształt stożka. Inspektorat weterynarii zaleca, aby ich nie dotykać, bowiem pozostawienie na szczepionce ludzkiego zapachu sprawi, że nie zjedzą jej lisy.

W okresie wykonywania szczepień oraz w okresie nabywania odporności przez zwierzęta tj. od 15 września do 15 października 2015 r. zalecane jest unikanie wchodzenia bez potrzeby na teren lasu, zachowywanie ostrożności w czasie pobytu na polach i terenach przyleśnych. Nie należy w tym okresie wypuszczać bez opieki psów i kotów. Jeżeli dojdzie do kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką, należy zgłosić się do lekarza weterynarii.

W przypadku dostania się szczepionki na uszkodzoną skórę człowieka względnie jego oczy, jamę ustną czy nos, należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza. O powyższych zasadach należy pouczyć dzieci.
iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego