Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Cud w Ełku

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-09-22
Projekt Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej został wyróżniony w finale ogólnopolskiego konkursu "Polska Pięknieje - 7 cudów funduszy Unii Europejskiej".


Powiększ zdjęcie
Gala finałowa konkursu "Polska Pięknieje - 7 cudów funduszy Unii Europejskiej" odbyła się 18 września w Warszawie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, które było organizatorem konkursu. Już po raz ósmy wyróżniono najlepsze przedsięwzięcia dotyczące turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Projekt Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej znalazł się w gronie trzech najlepszych spośród 70 zgłoszonych w kategorii "rewitalizacja". W ełckim projekcie wykorzystano metodę streetworkingu do aktywizacji osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Metoda ta zakłada wyjście z murów urzędów na ulice i pracę z osobami marginalizowanymi w ich codziennym otoczeniu. Program realizowało Miasto Ełk we współpracy ze Stowarzyszeniem Ełcka Grupa Animacji i Pedagogiki Społecznej "ALTERNATYWA".
iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego