Ełk
Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Szkoły Celne w Ełku

KORWiN Ełk o uchodźcach

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-09-30
30 września w Parku Solidarności w Ełku odbyła się organizowana przez ełcki oddział partii KORWiN konferencja prasowa dotycząca realnego zagrożenia ulokowania nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w specjalnie do tego celu przygotowywanych ośrodkach w województwie warmińsko-mazurskim.


Fot. KORWiN Ełk
- Wystosowaliśmy pismo do wojewody warmińsko-mazurskiego, p. Mariana Podziewskiego, z prośbą o podanie lokalizacji, gdzie w naszym regionie miałyby powstać takie ośrodki. Obywatele powinni zostać poinformowani w tej kwestii - mówi Mariusz Filipowicz, jedyny kandydat z Ełku z numerem "1" na liście z partii KORWiN.

- Mamy nieoficjalne informacje, iż takie ośrodki mogą powstać tuż przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Stanowczo sprzeciwiamy się takiemu obrotowi sprawy, gdyż zagrożenie ze strony imigrantów w stosunku do naszych obywateli jest bardzo duże. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, iż ci ludzie będą przetrzymywani wbrew ich woli, co jest niezgodne z Konstytucją RP. Celem ich imigracji nie jest Polska, a kraje Europy Zachodniej takie jak Niemcy czy Szwecja oferujące wysokie świadczenia socjalne i tam będą próbowali się oni przedostać.
- Mamy wiele zastrzeżeń do polityki imigracyjnej Unii Europejskiej, która obiecywała nam przyjęcie tylko syryjskich chrześcijan z terenu ogarniętego wojną, tymczasem stanowią oni zaledwie 16% całości imigrantów. Kobiety i dzieci to tylko ułamek ludzi próbujących przedostać się do Europy, 80% z nich to młodzi mężczyźni. Przy tak dużej ilości imigrantów starających się o przekroczenie europejskiej granicy i tak dużym tempie napływu, żadne służby nie są w stanie w pełni ich zweryfikować. Przedstawiciele ISIS mówią, że do tej pory udało się im przemycić wśród imigrantów ok. 5.000 swoich bojowników. Czy tego chcemy? Dlatego partia KORWiN organizuje w całym kraju, a także naszym regionie szereg manifestacji w tej sprawie. Do tej pory manifestowaliśmy w Ełku, Giżycku i Mrągowie, a w najbliższy piątek odbędzie się marsz w Piszu. Ponadto prowadzimy plakatowe akcje informacyjno-uświadamiające, których efekty mogą Państwo zobaczyć na ełckich słupach ogłoszeniowych - powiedział Mariusz Filipowicz.

Dariusz Dylewicz
KORWiN Ełk

Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego