Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Ukradli sprzęt o wartości 130 tys. zł

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-10-01
Za kradzież z włamaniem do pomieszczeń przedsiębiorstwa w Ełku odpowie dwóch mężczyzn zatrzymanych przez ełckich i piskich policjantów.

Do kradzieży doszło 10 września na terenie jednej z ełckich firm. Skradziony został ciężarowy Citroen Jumper oraz różnego rodzaju elektronarzędzia i sprzęt budowlany. Straty zostały oszacowane na blisko 130 000 zł.

Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców oraz odzyskanie skradzionych przedmiotów. Wykonane czynności procesowe i zaawansowna praca operacyjna, a także nawiązana ścisła współpraca z policjantami z sąsiednich jednostek, pozwoliły ustalić sprawców kradzieży z włamaniem. Okazali się nimi 29-letni mieszkaniec Ełku i jego 24-letni kolega.

Dzięki podjętej współpracy ełccy i piscy funkcjonariusze wspólnie zatrzymali sprawców, którzy ukrywali się na terenie powiatu piskiego. Policjanci odzyskali skradzionego citroena i przekazali go prawowitemu właścicielowi. Policjanci nadal pracują nad odzyskaniem pozostałych skradzionych przedmiotów.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak się okazało obaj byli już wcześniej karani za przestępstwa podobne, dlatego teraz odpowiedzą w warunkach tzw. recydywy za co grożą im kary nawet 15 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.
iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego