Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Zamiast złota kupił tombak

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-10-15
Kolejny kierowca z naszego regionu oszukany przez obcokrajowców stojących przy drogach. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.


Fot. KPP Ełk
48-letni kierowca jadąc krajową „16” w kierunku Kalinowa zauważył na poboczu mężczyzn stojących przy białym samochodzie i dających mu sygnały do zatrzymania się. 48-latek - myśląc, że potrzebują pomocy - zatrzymał swoje auto. Jeden z nieznajomych łamaną polszczyzną powiedział kierowcy, że zabrakło mu pieniędzy na paliwo, a chce dojechać na Litwę. Obcokrajowiec zaproponował sprzedaż złotego łańcuszka i sygnetu po okazyjnej cenie. Kierowca, chcąc pomóc, kupił złoto za 200 złotych. Po powrocie do Ełku od razu poszedł z zakupionym towarem do złotnika. Tam okazało się, że to nie złoto, tylko tombak o niewielkiej wartości.

Podobna sytuacja miała też miejsce w powiecie piskim - tam również kierowca dał się oszukać kupując biżuterię z tombaku.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zasady ograniczonego zaufania przy „okazyjnych zakupach”. W przypadku podejrzeń i obaw, co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić policję.
iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego