Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

"Ełcka Zmarzlina" 2016

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-10-22
Ruszyły zapisy do siódmej edycji "Maratonu Pieszego Ełcka Zmarzlina" 2016.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w maratonie pieszym na orientację "Ełcka Zmarzlina" 2016. Celem tego turystyczno-sportowego wydarzenia jest sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej, prezentacja walorów krajoznawczych Ełku oraz powiatu ełckiego, a także propagowanie turystyki pieszej i aktywnego wypoczynku wśród uczestników.

Zimowe zawody odbędą się w dniach 8-9 stycznia 2016 r. Start odbędzie się na terenie powiatu ełckiego, meta na terenie miasta Ełku. Zawody rozgrywane będą na trzech dystansach z limitami czasowymi: 100 km – 24 godziny, 50 km – 12 godzin, 10 km - 3 godziny.

Maraton przeznaczony jest dla amatorów turystyki pieszej o bardzo dobrym przygotowaniu kondycyjnym. Warunkiem dopuszczenia do startu jest ukończone 18 lat i złożenie organizatorom pisemnego oświadczenia o starcie w maratonie na własną odpowiedzialność oraz o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania długodystansowych marszów. Młodzież powyżej 16 roku życia może wziąć udział w maratonie po przedstawieniu pisemnej zgody rodziców na start w maratonie oraz zaświadczenia od lekarza dopuszczającego do startu w maratonie.

Obowiązkowe wyposażenie: latarka lub czołówka z zapasowymi bateriami, śpiwór lub termoizolacyjny koc ratunkowy (folia NRC), kompas, telefon komórkowy, apteczka. Zaleca się posiadanie nieprzemakalnego etui na telefon oraz chemicznych ogrzewaczy.

Zapisy oraz więcej informacji na stronie: www.mosir.elk.com.pl
iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego