Ełk
Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Szkoły Celne w Ełku

Handlował dopalaczami w Internecie

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-10-29
26-letni mieszkaniec Ełku prowadził sklep internetowy z dopalaczami. W magazynie handlarza policjanci znaleźli ponad 2 kilogramy zakazanego "towaru".


Fot. KWP Białystok
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami podlaskiej Służby Celnej zatrzymali w Ełku 26-letniego mieszkańca tego miasta podejrzewanego o internetowy handel substancjami odurzającymi. Funkcjonariusze przeszukali także pomieszczenie gospodarcze na jednej z posesji w Grajewie, które zatrzymany wynajmował jako magazyn towaru.

Działania funkcjonariuszy poprzedzone były wcześniejszymi ustaleniami, z których wynikało, że karany już wcześniej za przestępstwa narkotykowe 26-latek, prowadząc od dłuższego czasu sklep internetowy handluje na terenie kraju rozmaitymi substancjami, a wśród nich tzw. dopalaczami zawierającymi nielegalne środki odurzające. Dokonane ustalenia wskazywały również, że na początku września b.r. ten mężczyzna wprowadził do obrotu przeszło 20 gramów suszu roślinnego z zawartością nielegalnych substancji psychotropowych.

W magazynie wynajmowanym przez 26-latka funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli do badań ponad 2 kg substancji w postaci przezroczystych kryształków, kilkaset tzw. dealerek, pokaźną gotówkę oraz wagę służącą do niedozwolonego przetwarzania środków odurzających.

W trakcie przeszukania samochodu zatrzymanego w miniony poniedziałek mieszkańca Ełku mundurowi odnaleźli także 55 gramów marihuany.

Zatrzymany został już doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ, gdzie usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowych, posiadania narkotyków i sprzętu do ich przetwarzania. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj też decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
iS (KWP Białystok)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego