Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Poznaj swoich radnych!

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-11-12
Dowiedzcie się z jakimi sprawami i w jaki sposób można zwracać się do radnych, czego można od nich oczekiwać i jaki mają wpływ na nasze miasto.

Wszystkiego dowiecie się podczas debaty obywatelskiej 19 listopada o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej.

O radnych najczęściej myślimy tylko przy okazji wyborów; czytamy wyborcze obietnice lub tylko szukamy znajomych twarzy czy nazwisk, głosujemy i zapominamy. A przecież radni są naszymi reprezentantami, do tego mają istotny wpływ na kształt miejscowego prawa. Dlaczego zatem tak rzadko kontaktujemy się z nimi w istotnych dla nas sprawach? Dlaczego nie zgłaszamy im problemów wynikających z lokalnej polityki? Debatą „Radni bliżej mieszkańców” chcielibyśmy zapoczątkować dialog ełckich radnych z mieszkańcami, uświadomić obu stronom, że bez niego trudno o racjonalny rozwój miasta. Miasto jest dobrem wspólnym wszystkich mieszkańców, a radni jako ich przedstawiciele, powinni o nie dbać, a nie sposób tego osiągnąć bez kontaktu ze społecznością.

Podczas debaty porozmawiamy o tym jak być dobrym radnym, o odpowiedzialności w pełnieniu funkcji publicznych, o zasadach pracy radnych, dobrych praktykach i roli Rady Miasta w kontekście reprezentowania głosu lokalnej społeczności.

Spotkanie poprowadzi Waldemar Duczmal - prezes Stowarzyszenia Akcja Konin, maniakalny wielbiciel Konina, społecznej partycypacji, pomysłodawca i współtwórca ogólnopolskiego portalu Mam Prawo Wiedzieć, zwolennik pełnej transparentności prac samorządu. Hobby: kolekcjonowanie wyborczych ulotek radnych i nagłe wyciąganie ich przed kolejnymi wyborami samorządowymi.

Debata organizowana jest przez Stowarzyszenie Adelfi w ramach Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja finansowanego z budżetu Miasta Ełku.

Na wszelkie pytania związane z debatą odpowiada Małgorzata Zając, Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja ul. Małeckich 3/1,
mail: stacja@adelfi.pl,
tel. 87 737 74 82.

Stowarzyszenie Adelfi
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego