Ełk
Czwartek, 28 września 2023 roku, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Szkoły Celne w Ełku

Dwa potrącenia na przejściach dla pieszych

drukujwiększa czcionkamniejsza czcionka Opublikowano dnia 2015-11-19
Dwie osoby zostały wczoraj potrącone na przejściach dla pieszych w Ełku. Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w sytuacji ograniczonej widoczności na drodze.

Do pierwszego potrącenia doszło około godziny 15 na ul. Kolejowej. Kierujący volkswagenem transporterem za późno zauważył kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Mężczyzna próbował zahamować, by uniknąć potrącenia, jednak jego reakcja była za późna i kobieta została uderzona. 33-latka trafiła do szpitala na obserwację. 50-letni kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Drugie potrącenie pieszego na pasach miało miejsce na ul. Jana Pawła II około godziny 17. 50-latek kierujący volkswagenem sharanem przyznał, że nie widział przechodzącego mężczyzny z uwagi na złe warunki atmosferyczne. Pieszy nie doznał obrażeń i mógł wrócić do domu. Natomiast kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Policjanci przypominają, że w okresie jesiennym widoczność na drodze jest ograniczona - apelują do kierujących i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w czasie, gdy zapada zmierzch. Pieszym policjanci radzą używanie elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym, ponieważ ma to realny wpływ na poprawę widoczności.
iS (KPP)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego