infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Pijany lekarz przyjmował pacjentów

Opublikowano dnia 2016-01-07
W Ełku pijany lekarz najpierw przyjmował pacjentów, a później wsiadł do samochodu i spowodował kolizję drogową. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące możliwości spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów, prowadzenia auta pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji, w której uczestniczyły 3 samochody – wszystko to za sprawą jednej osoby - lekarza, który pełnił dyżur w ełckim szpitalu, a po interwencji pacjentów i swoich przełożonych opuścił pracę. Okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna o godz. 18 rozpoczął dyżur na izbie przyjęć ełckiego szpitala. Z opieki medycznej skorzystało dwoje małych pacjentów. Tata 4-letniej dziewczynki - na co dzień policjant - po wizycie zgłosił w recepcji placówki dziwne zachowanie lekarza - jego zdaniem, badanie było prowadzone chaotycznie, a zachowanie wskazywało na to, że lekarz mógł być pod wpływem alkoholu. Dodatkowo inny pacjent po wyjściu z gabinetu lekarza, miał to potwierdzić.

Lekarz po interwencji swoich przełożonych około godz. 19 opuścił miejsce pracy.

Kwadrans później policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący fordem na ul. Grajewskiej w Ełku spowodował kolizję, w której uczestniczyły 3 samochody. Na miejscu okazało się, że sprawca miał 2 promile alkoholu w organizmie. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia oraz aut w nim uczestniczących i zatrzymano prawo jazdy kierowcy forda. To nie pierwszy przypadek, kiedy ten mężczyzna kierował po alkoholu - z tego powodu miał już zatrzymywane prawo jazdy.

Okazało się że, nietrzeźwy sprawca kolizji i lekarz, który z powodu podejrzenia nietrzeźwości opuścił szpital, to ta sama osoba.

Policjanci sprawdzają czy lekarz swoim zachowaniem spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia małych pacjentów - grozi za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji.
iS (KWP)

Reklama