infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Ełckie Gazele Biznesu 2015

Opublikowano dnia 2016-01-07
Prezydent Ełku spotkał się dziś w Urzędzie Miasta z ełckimi przedsiębiorcami, laureatami 16. edycji Rankingu "Gazele Biznesu 2015", opublikowanego w grudniowym dodatku "Pulsu Biznesu".

Fot. UM Ełk
Ranking Gazele Biznesu - to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. "Gazela" to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

W 16. edycji Rankingu "Gazele Biznesu 2015" wśród 146 zweryfikowanych, najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w województwie warmińsko-mazurskim znalazło się 5 ełckich przedsiębiorstw:
  • Rutkowski Development Sp. J. (budownictwo) - 28 miejsce
  • Dom Ełcki Morusiewicz Sp. J. (budownictwo) - 30 miejsce
  • Prefabet Ełk Sp. z o.o. (produkcja prefabrykatów) - 66 miejsce
  • PUHM Motozbyt (motoryzacja) - 128 miejsce
  • PPU Plastimet Sp. z o.o. (produkcja okien) - 139 miejsce

Ełccy laureaci 16. edycji rankingu spotkali się dziś z Prezydentem Ełku. Podczas spotkania, które odbyło się w UM Ełku Prezydent Tomasz Andrukiewicz pogratulował przedsiębiorcom osiągniętych wyników, a także życzył wielu biznesowych sukcesów w nowym 2016 roku.

O rankingu:
O tytuł Gazeli Biznesu 2015 mogła ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2012 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś,
  • w roku bazowym 2012 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych,
  • w latach 2012-2014 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży,
  • w latach 2012-2014 ani razu nie odnotowała straty,
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów, publikując je w Monitorze Polskim B albo przekazując dane do firmy Coface Poland albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2014 vs. 2012).

W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy faktoringowe, firmy leasingowe i firmy windykacyjne. W rankingu nie uwzględniane są wyniki grup kapitałowych. W rankingu nie mogą się znaleźć firmy, które w badanym okresie miały chociaż raz ujemną wartość kapitału własnego.

Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz "Pulsu Biznesu" zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii.


iS (UM Ełk)

Reklama