infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Trudne warunki na drogach

Opublikowano dnia 2016-01-13
Policja apeluje do kierowców o ostrożność. Tylko wczoraj na terenie powiatu ełckiego doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych.

Fot. KPP Ełk
Wczoraj rano w miejscowości Straduny kierujący samochodem ciężarowym, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku drogi wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu uszkadzając linie wysokiego napięcia i słup energetyczny.

Także wczoraj około godziny 14:30 na trasie Sypitki - Pisanica kierujący samochodem osobowym marki Fiat Cinquecento - 21-letni mężczyzna na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem szkolnym. Autobusem podróżowało 42 uczniów. Żadnemu z przewożonych dzieci nic się nie stało. Lekko ranny został kierowca samochodu osobowego, który został przewieziony do szpitala w Ełku.

Ze względu na oblodzoną i zaśnieżoną nawierzchnię, warunki drogowe są bardzo trudne. Policjanci apelują o zachowanie szczególnych środków ostrożności, przede wszystkim o dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz o zachowanie odpowiednich odległości między pojazdami.
iS (KPP)

Reklama