infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Masz dług - możesz go odpracować

Opublikowano dnia 2016-01-19
Masz dług wobec miasta - odpracuj! Do odpracowania swoich długów zachęca najemców lokali komunalnych i socjalnych ełcki ratusz.

Najemcy lokali komunalnych i socjalnych w Ełku, którzy zalegają ze spłatą zadłużenia w zajmowanych mieszkaniach, mogą uregulować zobowiązania wykonując prace porządkowe. Program pomocy ratusz realizuje od maja 2012 roku. Do tej pory skorzystało z niego 139 rodzin odpracowując dług na kwotę ponad 800 tys. zł. Największy odpracowany dług wynosił ok. 30 tys. zł.

Zadłużone osoby zatrudniane są m.in. do sprzątania terenów zielonych, grabienia liści, zamiatania i odśnieżania chodników, czyszczenia tablic informacyjnych i sprzątania klatek schodowych w budynkach komunalnych. Za pracę nie jest im wypłacane wynagrodzenie - zatrudniani są na zasadzie umowy świadczeń rzeczowych, rozliczenie dokonywane jest przez pomniejszenie ich długu o umowną stawkę - 10 zł za godzinę.

Więcej informacji na temat tej formy spłaty zadłużenie czynszowego uzyskać można w Wydziale Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Ełku.
iS

Reklama