infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Edukacyjne Laboratorium Młodego Odkrywcy

Opublikowano dnia 2016-01-22
W ełckim Parku Naukowo - Technologicznym prowadzone będą zajęcia dla dzieci z podstaw robotyki i programowania graficznego.

W Parku Naukowo – Technologicznym w Ełku powstało eLMO czyli Edukacyjne Laboratorium Młodego Odkrywcy. Pierwszy cykl zajęć w ramach tego przedsięwzięcia będzie dotyczył podstaw robotyki i programowania graficznego. Do tworzenia konstrukcji wykorzystane zostaną zestawy klocków LEGO Education WeDo.

LEGO Education WeDo jest skierowane do młodych architektów w wieku powyżej 7 lat. Zestawy WeDo pozwalają na zbudowanie prostych konstrukcji, których interaktywne elementy (silnik i czujniki) mogą być sterowane przy pomocy komputera. Do "ożywienia" konstrukcji wykorzystuje się prosty język programowania graficznego.

Zajęcia będą prowadzone w grupach maksymalnie 10-cio osobowych podzielonych na 5 zespołów, z których każdy otrzyma zestaw klocków LEGO WeDo oraz dostęp do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem graficznym. Zajęcia w ramach jednego cyklu rozłożone zostaną na cztery spotkania - raz w tygodniu po 2 godziny.

Zajęcia prowadzone będą od lutego do maja 2016 r. Udział w zajęciach jest płatny. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 606-232-068, (87) 732-63-01 lub bezpośrednio w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku, ul. Podmiejska 5.
iS (UM Ełk)

Reklama