infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 1 czerwca 2023 roku, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Szpitalny złodziej zatrzymany

Opublikowano dnia 2016-01-27
Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który pod pozorem odwiedzin u brata przeszukiwał szafki chorych w ełckim szpitalu. Okazało się, że mężczyzna okradał także pacjentów szpitali w sąsiednich miastach i był poszukiwany przez inne jednostki.


Fot. KPP Ełk
Policjanci interweniowali wczoraj na oddziale jednego z ełckich szpitali. Personel zgłosił awanturę z mężczyzną, który rzekomo przyszedł w odwiedziny do brata. Okazało się jednak, że cel jego wizyty był zupełnie inny - świadkowie widzieli, jak mężczyzna przeszukuje szpitalne szafki pacjentów.

Ełccy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Łomża. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w związku z kradzieżami w szpitalach w innych miastach.

Łupem 41-latka padały głównie telefony, pieniądze, biżuteria i dokumenty. Podczas kontroli osobistej mundurowi znaleźli przy nim m.in. telefony komórkowe i srebrny łańcuszek. Rzeczy zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do prawowitych właścicieli.

Mieszkaniec gminy Łomża został zatrzymany i osadzony w policyjnych areszcie - grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)

Reklama