infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

"Nazywam się Miliard" w Ełku

Opublikowano dnia 2016-02-04
Akcja „Nazywam się Miliard” po raz pierwszy w Ełku – przyjdź i zatańcz w Walentynki, żeby zaprotestować przeciw przemocy wobec kobiet.

Od 2013 roku 14 lutego cały świat, w tym Polska tańczy i protestuje przeciwko przemocy wobec kobiet. Każdego roku jest nas coraz więcej. W 2013r. tańczono w ponad 200 krajach i 30 miejscowościach w Polsce, w 2014 już w 40, a w 2015 w niemal 50. W tym roku po raz pierwszy dołączy Ełk.

Tańczymy 14 lutego o 12:00 na Placu Jana Pawła II w Ełku - w Walentynki, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciwko temu zjawisku.

Chcemy zaprosić jak najwięcej osób! Taniec to tak naprawdę układ choreograficzny, który pokazuje siłę kobiet i daje siłę kobietom.
Próby do układu choreograficznego prowadzą instruktorki zumby. Próby odbywają się w każdą sobotę w Bibliotece Miejskiej w Ełku oraz w Ośrodku Kultury w Stradunach i Starych Juchach. Chcemy, żeby wszyscy byli kolorowi i widoczni - tańczący będą mieli przewiązaną różową wstążkę wokół dłoni, którą będziemy rozdawać w dniu wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych - i do tańczenia, i do kibicowania! Niech będzie nas jak najwięcej!

Organizatorami tego wydarzenia są: Biblioteka Publiczna w Ełku, Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia, Ełckie Centrum Kultury, Fundusz Lokalny Ziemi Ełckiej i Ełckie Lokalne Partnerstwo.

Iwona Olkowicz

Reklama