infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Ełccy policjanci wyróżnieni Krzyżami Zasługi za Dzielność

Opublikowano dnia 2016-02-19
Wasza postawa daje gwarancję tego, że możemy czuć się bezpiecznie w naszym kraju - powiedział minister Mariusz Błaszczak, zwracając się do wyróżnionych funkcjonariuszy podczas wczorajszej uroczystości w siedzibie MSWiA.

Fot. KWP Olsztyn
Odznaczenia nadane przez Prezydenta Andrzeja Dudę, a wręczone przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, otrzymało wczoraj 22 policjantów, w tym 2 funkcjonariuszy z Ełku.

Sierż. sztab. Karol Sobolewski i st. sierż. Mariusz Akacki z ruchu drogowego ełckiej jednostki policji zostali wyróżnieni Krzyżami Zasługi za Dzielność. W maju ubiegłego roku podczas patrolowania centrum miasta zauważyli dym i płomienie wydobywające się z okna kamienicy przy ulicy Mickiewicza. Natychmiast powiadomili o tym fakcie oficera dyżurnego policji i ruszyli udzielać pomocy mieszkańcom tego budynku. Z narażeniem własnego życia, pomimo wysokiej temperatury i bardzo dużego zadymienia, weszli do palącej się kamienicy. Funkcjonariusze ewakuowali 8 osób. Udzielając pomocy sami ulegli podtruciu dymem i trafili do szpitala.
iS (KWP)

Reklama