infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola

16-latek kupił alkohol bez żadnego problemu

Opublikowano dnia 2016-03-03
Za sprzedaż alkoholu nieletnim odpowie ekspedientka jednego z ełckich sklepów. Kobieta sprzedała 16-latkowi alkohol nie potwierdzając jego pełnoletności.

Wczoraj podczas patrolowania ulic miasta policjanci zauważyli dwóch młodych chłopaków, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać - w trakcie ucieczki wyrzucili reklamówkę. Policjanci po chwili zatrzymali uciekinierów - dwóch 16-letnich mieszkańców Ełku. W porzuconej reklamówce znajdowały się cztery butelki piwa. W rozmowie z policjantami chłopcy przyznali, że chcieli wspólnie wypić zakupiony alkohol. Małoletni zostali przekazani rodzicom.

Policjanci ustali, gdzie chłopcy kupili piwo. W trakcie wyjaśniania zdarzenia, funkcjonariusze potwierdzili, że ekspedientka ze sklepu spożywczego sprzedała małoletniemu alkohol nie żądając od niego okazania dokumentu tożsamości. Teraz kobieta odpowie za złamanie przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - grozi jej kara grzywny.

Niezależnie od postępowania karnego prowadzone będzie również postępowanie administracyjne w kierunku cofnięcia zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.
iS (KWP)

Reklama