infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Mieszkanie można wykupić za 5% jego wartości

Opublikowano dnia 2016-03-05
Miasto Ełk prowadzi sprzedaż lokali mieszkalnych na preferencyjnych warunkach finansowych - istnieje możliwość wykupu lokalu mieszkalnego z aż 95% bonifikatą.

Mieszkańcy lokali komunalnych mogą przejąć na własność zajmowany przez siebie lokal już za 5% jego wartości. Zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miasta Ełku najemcy lokali mieszkalnych mają możliwość ich wykupu na preferencyjnych warunkach finansowych - z 90% bonifikatą. W przypadku, gdy wszyscy najemcy lokali w danym budynku jednocześnie złożą wnioski o wykup lokali, bonifikata wyniesie aż 95% ceny.

Nabycie lokalu może nastąpić przez najemców, którzy:
  • posiadają umowę najmu zawartą na czas nieoznaczony,
  • nie posiadają innych nieruchomości mieszkalnych,
  • lokal jest samodzielnym lokalem mieszkalnym.

Z uprawnienia do nabycia lokalu mogą skorzystać wyłącznie najemcy nieposiadający zadłużenia w opłatach za lokal mieszkalny. W przypadku występujących zaległości finansowych, procedura sprzedaży będzie prowadzona po uregulowaniu wszelkich zobowiązań z tego tytułu wobec Miasta Ełku.

Cena sprzedaży lokalu mieszkalnego może być rozłożona na raty roczne na okres 5 lat, przy oprocentowaniu równym dwukrotności odsetek ustawowych w skali roku.

Najemcy zainteresowani wykupem lokalu mieszkalnego mogą składać wnioski w sekretariacie Urzędu Miasta Ełku, ul. Piłsudskiego 4, pok. 114.
iS (UM Ełk)

Reklama