infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 2 lipca 2022 roku, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Pijany kierowca zatrzymany przez świadków

Opublikowano dnia 2016-03-08
Kierowca z 3 promilami próbował ruszyć autem ze sklepowego parkingu - został zatrzymany dzięki reakcji świadków, którzy uniemożliwili mu jazdę.

Ełccy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Po informacji od świadków interweniowali wczoraj wobec 48-latka, który próbował ruszyć swoim renault ze sklepowego parkingu. Jego nieudolne próby zauważyli świadkowie - kiedy zgasł silnik samochodu, wykorzystali moment i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Gdy zorientowali się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, o całym zajściu powiadomili policję.

Funkcjonariusze na miejscu zbadali stan trzeźwości kierowcy. Mężczyzna był kompletnie pijany, badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się również, że 48-latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem osobowym.

Teraz 48-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Nietrzeźwi kierowcy muszą liczyć się także z karami pieniężnymi.
iS (KWP)

Reklama