infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 2 lipca 2022 roku, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Stypendia im. Jana Pawła II

Opublikowano dnia 2016-03-17
Kolejny raz Starostwo Powiatowe w Ełku przyznało stypendia im. Jana Pawła II - tym razem otrzymało je 71 uczniów.

Fot. Powiat Ełk
Stypendium przyznawane przez ełckie starostwo otrzymują uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali najmniej średnią ocen 4,75 i bardzo dobrą ocenę z zachowania w poprzednim semestrze. Każdy wyróżniony uczeń przez semestr letni roku szkolnego 2015/2016 otrzyma łącznie 725 zł na rozwój swoich pasji i zainteresowań.

Oprócz nich stypendia uzyskać mogą laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych i innych niż przedmiotowe oraz zawodów sportowych na szczeblu wojewódzkim, centralnym lub na arenie międzynarodowej z jednoczesną minimalną średnią ocen 4,0 oraz minimalną dobrą oceną z zachowania.

Ełckie starostwo nie zapomina również o uczniach niepełnosprawnych, w ich przypadku, aby uzyskać stypendium trzeba było uzyskać w poprzednim semestrze średnią ocen 4,0.

Jest to nagroda dla zdolnych i pracowitych uczniów, którzy wiedzą, że zdobyte wykształcenie zaprocentuje w przyszłości. Zachęcamy wszystkich uczniów do wytrwałej pracy, bo naprawdę warto „powalczyć” o powiatowe stypendium – zgodnie zaznaczyły Anna Iwaszko - wicestarosta ełcki oraz Bożenna Puławska - etatowy członek Zarządu Powiatu Ełckiego.

W semestrze letnim roku 2015/2016 Stypendium Jana Pawła II nagrodzonych zostało 71 uczniów, którzy przez pięć miesięcy otrzymywać będą po 145 złotych. Stypendia otrzymało 34 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, 14 uczniów Zespołu Szkół nr 5, 7 uczniów Zespołu Szkół nr 2, 6 uczniów Zespołu Szkół nr 1 i po 5 uczniów Zespołu Szkół nr 6 i Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.
iS ((Powiat Ełk)

Reklama