infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Rzucał kamieniem w sklepową szybę

Opublikowano dnia 2016-03-20
Policjanci zatrzymali 25-letniego ełczanina, który kamieniem chciał wybić szybę w sklepie monopolowym.

Minionej nocy, około godz. 3, ełccy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który usłyszał hałas dobiegający spod sklepu monopolowego - poinformował on, że widzi mężczyznę, który kamieniami rzuca w sklepową witrynę. Po przyjeździe na miejsce mundurowi zauważyli zniszczoną szybę, a niedaleko sklepu zatrzymali agresywnego mężczyznę, który dokonał tego zniszczenia. 25-latek był pijany, badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kilkukrotnie uderzał kamieniem w szybę witrynową powodując na niej wgniecenia i „pajączki”. Spadające fragmenty szkła uszkodziły także towar, który ułożony był w sklepie bezpośrednio za szybą. Policjanci powiadomili o zdarzeniu właściciela sklepu, który oszacował straty na 1.000 złotych.

25-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa, ale nie potrafił wyjaśnić dlaczego to zrobił - winę zrzucał na silne działanie alkoholu. 25-letni ełczanin wcześniej był już karany za podobne przestępstwa, dlatego teraz odpowie w warunkach tzw. recydywy - może mu grozić kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
iS (KWP)

Reklama