infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Utalentowana podopieczna ŚDS

Opublikowano dnia 2016-03-23
Anna Śledziewska wyśpiewała 1 miejsce na ogólnopolskim festiwalu.

Fot. Powiat Ełk
14 marca 2016 r. na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA 2016.

Reprezentantka Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej – Anna Śledziewska piosenką pt.: „Bombonierka” wywalczyła pierwsze miejsce w Regionie I, obejmującym województwa: kujawsko - pomorskie, warmińsko - mazurskie, pomorskie oraz zachodniopomorskie.

Ania już po raz drugi miała możliwość prezentować się w Krakowie – w 2014 r. wyśpiewała pierwsze miejsce piosenką „Czerwone korale”.

W Krakowie zaprezentowali się zwycięzcy przeglądów eliminacyjnych, które odbyły się w Chrzanowie, Toruniu, Zgierzu, Lublinie i we Wrocławiu. Łącznie w tegorocznej XVI już edycji festiwalu wzięło udział 80 ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych z całej Polski. Zgłosiły się 62 zespoły i 33 solistów.

Organizatorami Albertiany są Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacja im. Brata Alberta.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.
iS (Powiat Ełk)

Reklama