infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Okradł mieszkanie sąsiada

Opublikowano dnia 2016-03-31
28-letni ełczanin wszedł przez uchylone okno do mieszkania sąsiada i ukradł stamtąd sprzęt elektroniczny oraz żywność.

Podejrzanego mężczyznę policjanci zauważyli podczas interwencji na jednym z ełckich osiedli. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił młody mężczyzna, który na ich widok zaczął uciekać, w końcu wybił szybę w oknie - jak się okazało swojego mieszkania - i wskoczył do środka. Policjanci weszli za nim - wtedy okazało się, dlaczego 28-latek próbował uniknąć spotkania z nimi. W jednym z pokojów policjanci odnaleźli rzeczy, których kradzież chwilę wcześniej zgłosił inny mieszkaniec tego budynku.

Policjanci ustalili, że 28-latek dokonał kradzieży z mieszkania wchodząc do środka przez uchylone okno. Jego łupem padły m.in. telewizor, tablet, telefon i artykuły spożywcze wycenione na kwotę prawie półtora tysiąca złotych. Skradzione rzeczy od razu po odzyskaniu zostały przekazane prawowitemu właścicielowi.

W chwili zatrzymania 28-latek był pijany, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna odpowie w warunkach tzw. recydywy. Kodeks karny za kradzież w takim przypadku przewiduje karę nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.
iS (KWP)

Reklama